ŚMIECI DALEKO OD SIECI

ŚMIECI DALEKO OD SIECI

ŚMIECI DALEKO OD SIECI

Szanowni Państwo

Spółka Wodociągi Kępińskie prowadzi akcję:„Śmieci daleko od sieci”, która ma zminimalizować przypadki zatykania przewodów kanalizacyjnych oraz pomp. Sieć kanalizacyjna i znajdujące się na niej przepompownie została zaprojektowana do usuwania nieczystości (ścieków) z: mycia, kąpieli, prania oraz papieru toaletowego z WC.

Śmieci takie jak: patyczki do uszu, tłuszcze, resztki jedzenia, materiały budowlane które trafiają do kanalizacji wraz ze ściekami  zapychają przewody kanalizacyjne. Chusteczki nawilżane łączą się w sploty, które zatykają pompy powodując czasochłonne i kosztowne do usunięcia awarie. Wszystkie lekarstwa, farby i chemikalia szkodzą mikroflorze oczyszczalni ścieków zmniejszając skuteczność oczyszczania azwiększają koszty jej eksploatacji.

Dlatego warto więc uświadomić sobie, że wszystkie śmieci które trafiają do kanalizacji szkodzą nam samym. To właśnie nasza niewiedza a czasami celowe działanie powoduje, że ścieki wybijają zalewając domy, w rurach tworzą się zatory a w powietrzu unosi się nieprzyjemny i uciążliwy zapach.

Polecane artykuły