Jak przygotować się na jesień w ogrodzie?

Jak przygotować się na jesień w ogrodzie?

Jak przygotować się na jesień w ogrodzie?

Dbając o dobro i komfort swoich odbiorców, Wodociągi Kępińskie przygotowały zalecenia dotyczące właściwej pielęgnacji przyłącza wodnego w ogrodzie na nadchodzący sezon jesiennym. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które warto podjąć, by zapewnić sobie bezproblemowe korzystanie z wodociągów nawet podczas mroźnych dni.

1. Odłączenie węża ogrodowego Zanim temperatura spadnie poniżej zera, warto odłączyć wąż ogrodowy od kranu. Zapobiegnie to ryzyku pęknięcia rur na skutek zamarzniętej wody w wężu.

2. Puste rury to bezpieczne rury Upewnij się, że po odłączeniu węża cała woda została wypuszczona z rur. Wodociągi Kępińskie zwracają uwagę, że zalegająca woda po zmrożeniu może prowadzić do pęknięć.

3. Zabezpiecz kran zewnętrzny Nasze doświadczenie pokazuje, że kran zewnętrzny jest najbardziej narażony na działanie mrozu. Zastosuj specjalne izolacyjne pokrowce, dostępne w wielu miejscach, by zabezpieczyć kran przed zimnem.

4. Zamknięcie zaworu głównego Jeśli posiadasz możliwość, zamknij zawór główny dla zewnętrznego przyłącza wodnego na okres zimy. To proste działanie zabezpieczy Cię przed nieprzyjemnymi niespodziankami.

5. Kontrola systemu nawadniania Jeśli w Twoim ogrodzie funkcjonuje system nawadniania, koniecznie opróżnij go z wody i wyłącz na okres zimowy. Zalecamy również dmuchanie powietrzem przez system, by upewnić się, że wszystkie resztki wody zostały usunięte.

6. Bądź czujny – kontroluj nieszczelności Zalecamy dokładne sprawdzenie całego systemu wodnego pod kątem ewentualnych nieszczelności. Małe wycieki w okresie zimowym mogą prowadzić do poważnych problemów.

7. Schowaj wąż ogrodowy w bezpieczne miejsce Wodociągi Kępińskie sugerują przechowywanie węża ogrodowego w suchym i ciepłym miejscu. Dzięki temu będzie służył Ci przez wiele kolejnych sezonów.

Podsumowanie Odpowiednie przygotowanie przyłącza wodnego to gwarancja bezproblemowego korzystania z wodociągów przez cały rok. Wodociągi Kępińskie dbają o swoich odbiorców i zawsze służą pomocą oraz profesjonalnym doradztwem w zakresie utrzymania instalacji wodociągowej. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze przyłącze wodne będzie służyło nam niezawodnie przez wiele lat.

Polecane artykuły