Dlaczego warto pić wodę z kranu podczas upalnych dni?

Dlaczego warto pić wodę z kranu podczas upalnych dni?

Dlaczego warto pić wodę z kranu podczas upalnych dni?

O tym, że podczas upałów należy pić wodę wiedzą nawet dzieci. To właśnie wtedy najbardziej niezastąpiona jest czysta woda z kranu, która zaspokaja pragnienie i dba o odpowiednie nawodnienie ciała.
Sięgając po wodę z kranu, która jest powszechnie dostępna nie tylko zadbasz o Swój organizm, sprawiając, że poczujesz się lepiej ale również o środowisko. Unikając kupowania wody w plastikowych butelkach, redukujemy ilość odpadów plastikowych, które stanowią poważne zagrożenie dla naszej planety.
Woda z kranu to nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie gdyż jest znacznie tańsza od wody butelkowanej, co w dłuższej perspektywie przekłada się na znaczne oszczędności.

Jak dowiadujemy się z Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, skład wody z kranu nie różni się od tego w butelkach, a nierzadko wypada korzystniej pod względem stężenia minerałów, takich jak: wapń, magnez oraz sód.

Woda dostarczana przez Spółkę Wodociągi Kępińskie spełnia restrykcyjne normy i jest regularnie badana przez Laboratorium Wodociągów Kępińskich oraz Sanepid.
Pijąc wodę z kranu oraz zdrojów ulicznych zlokalizowanych na terenie miasta, masz pewność, że woda jest zdrowa, czysta i smaczna.
Podsumowując: woda z kranu to doskonały sposób na utrzymanie odpowiedniego nawodnienia i zdrowia w upalne dni. Jest łatwo dostępna, bogata w minerały, przyjazna dla środowiska oraz Twojego portfela. Pamiętajmy o tym, sięgając po szklankę wody w te upalne dni!

Polecane artykuły