Stacja Uzdatniania Wody w Kępnie [film]

Stacja Uzdatniania Wody w Kępnie [film]

Stacja Uzdatniania Wody w Kępnie [film]

Stacja Uzdatniania Wody w Kępnie to miejsce, gdzie woda z podziemnych źródeł jest pozyskiwana, oczyszczana i przygotowywana do spożycia dla mieszkańców miasta i gminy Kępno.

SUW przy ulicy Słonecznej to największa stacja uzdatniania wody w powiecie kępińskim. Zaopatruje ona w wodę ponad 20 tysięcy osób w miejscowościach takich jak Kępno, Osiny, Krążkowy, Borek Mielęcki, Szklarka Mielęcka, Przybyszów oraz Kliny. Każdego dnia do kranów mieszkańców trafiają około 3 miliony litrów wody co jest równowartością pojemności około 6 pełnowymiarowych basenów. 

Złoża, z których czerpią wodę studnie głębinowe znajdują się na głębokości od 37 do 41 metrów. 

Proces uzdatniania wody na stacji rozpoczyna się od pobrania wody z podziemnych źródeł, po czym woda jest napowietrzana, a następnie trafia na szereg filtrów, które mają za zadanie usunięcie nadmiaru żelaza i manganu. 

Po przeprowadzeniu procesu uzdatniania, woda jest przechowywana w ogromnych zbiornikach podziemnych o łącznej pojemności około 2 tysięcy metrów sześciennych. Stąd systemem sieci wodociągowej woda trafia bezpośrednio do mieszkańców. 

Nie musicie kupować drogiej wody w butelkach. 

Stacja Uzdatniania Wody w Kępnie jest stale monitorowana przez akredytowane laboratorium pod kątem jakości wody, co jest gwarantem dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia. 

 

Pijmy wodę z kranu i tym samym dbajmy o środowisko naturalne. 

 

Pracujemy dla Was. 

Polecane artykuły